close
تبلیغات در اینترنت
جوان سازی طب چینی و طب سوزنی

جوان سازی طب چینی و طب سوزنی

جوان سازی طب چینی و طب سوزنی

جوان سازی طب چینی و طب سوزنی
جوان سازی طب چینی و طب سوزنی

روی لینک بالا ی کلیک کن ممنون


جایگاه شما !

تبلیغات

کیف پول آلوما والت اصل
چای سبز لاغری تیما


مانتو تابستانه گیلدا
ساعت GUCCI طرح LOVE

 

جوان سازی،زیبایی طبیعی صورت و رفع مشکلات پوستی با طب چینی و طب سوزنی

جوان سازی،زیبایی طبیعی صورت و رفع مشکلات پوستی با طب چینی و طب سوزنی
مشکلات پوستی تان را با طب سوزنی حل کرده و جوان تر شوید.

 


 
تاريخچه جوان‌سازی صورت با طب سوزنی :
 
 
چند هزارسال قبل چينی‌ها از طب سنتی چين و طب سوزنی برای جوان شدن و زيبا نگهداشتن امپراتورها و شاهزادگان استفاده می‌کردند استفاده از طب سوزنی سنتی در جوانسازی مسئله جدیدی نیست. استفاده از این روش در سال های ۹۶۰-۱۲۷۰ بعد از میلاد مسیح و همزمان با امپراتوری سونگ رایج بوده است. اما به دلیل هزینه ی بالای طب سوزنی زیبایی ،فقط مخصوص خانواده سلطنتی چین بود و افراد عادی قادر انجام این درمان نبودند.

 

 

قرن ها بعد پزشکان دریافتند که استفاده از طب سوزنی سنتی برای درمان افرادی که دچار فلج یک طرفه عصب صورت (  Bell’s Palsy  ) می شدند ،  بعد از گذشت 7- 6 جلسه منجر به بروز تغییرات واضحی از جمله روشن تر شدن پوست و بهبود خاصیت ارتجاعی آن، در نیمه صورت می شود. این نکته، درمانگران را به فکر برد که استفاده از طب سوزنی سنتی می تواند در جوانسازی پوست صورت موثر باشد و خوشبختانه نتیجه تحقیقاتی که در این زمینه انجام شد بسیار مثبت بود.
در سال‌های اخير با پيشرفت‌های صنعت زيبايی درکشورهای اروپايی توجه زيادی به کاربرد طب سوزنی در زيبايی و به خصوص جوان‌سازی صورت شده است به نحوی که با توجه به نداشتن عوارض جانبی و عملکرد کاملا طبيعی آن علاوه بر عامه مردم، بسياری از ستارگان و هنرپيشگان نيز به صورت ثابت از آن بهره می‌گيرند.
البته طب سوزنی زیبایی به این شکل در چین و در طب سنتی سوزنی وجود ندارد و ما با ترکیب درصدی از طب سوزنی غربی و چینی و در نظر گرفتن اقلیم،فرهنگ و نیازهای جامعه ی خودمان این شاخه را در ایران ایجاد و رواج داده ایم.
و امروزه میلیونها نفر در سراسر دنیا از جمله اروپا، آمریکا، کانادا و چین فقط برای زیباتر شدن به کلینیک طب سوزنی مراجعه می کنند.
 
 
نحوه عملکرد پوست برای زیبایی صورت : 
کلاژن پروتئينی است که در ساختار پوست نقش مهمی را بر عهده دارد. به زبان ساده کلاژن مانند چسبی با خاصيت ارتجاعی بالا سبب سفتی و ارتجاع پوست می‌شود و کمبود آن سبب شلی، افتادگی و ايجاد چين و چروک در پوست خواهد شد. کلاژن به صورت طبيعی در پوست افراد به طور دائم در حال از بين رفتن و ساخته شدن است. روند بازسازی کلاژن در پوست افراد جوان بهتر انجام مي‌شود و با افزايش سن به‌خصوص در خانم‌ها بعد از چهل سالگی اين روند کاهش می‌يابد.
 
منشا اصلی زیبایی صورت از نظر طب چینی :
باید بدانید که در حقیقت زیبایی طبیعی صورت از اینجا شروع می شود که از نظر طب چینی ، زیبایی ظاهری محصولی از زیبایی درون بدن تلقی می شود یعنی اگر همه ی مسیرهای انرژی و ارگانهای بدن، خون و مایعات بدن در تعامل و تعادل با یکدیگر باشند ، مشکلی درحرکت آنها نباشد و کم و زیادی در عملکرد آنها وجود نداشته باشد ،بنابراین دلیلی برای زیبا نبودن صورت و بدن وجود ندارد.
در طب چینی و طب سوزنی از طریق ایجاد زخم های میکروسکوپی درناحیه، موجب فعال شدن واکنش های التهابی و افزایش جریان خون در منطقه شده و پس از دو تا سه هفته آغازفعالیت کلاژن سازی پوست را شاهد خواهیم بود.
 


اکنون درمانهای مختلف زیبایی صورت با طب چینی و روش کت گوت یا امبدینگ در طب سوزنی :
 
 
 
هرنوع لک ، جوش و جای مانده ی جوش روی صورت ، سیاهی دور چشم ، افتادگی پوست و پلک چشم ، چروکهای پوستی عمیق و ظریف ، منافذ باز پوست و آکنه را می توان درمان کرد. 
همه ی موارد اشاره شده در بالا نشان دهنده ی ضعف در یک یا چند ارگان بدن می باشد و یا نقص در یک یا چند مسیر حرکت انرژی بدن ،که با روش امبدینگ در طب سوزنی این موارد را با اصلاح نقص ها و گیرهای مربوط به ارگانها و کانالهای انرژی بدن که به صورت موضعی مخصوصا" برای صورت انجام می شود بر طرف می کنند. 
با اصلاح درون بدن با روش امبدینگ درطب سوزنی و طب چینی ، دیگر نازیبایی در صورت شما وجود نخواهد داشت، به آسانی و بدون استفاده از دستگاهی خاص یا کرمهای پوستی و دردسرهای دیگر توسط سیستم بدن خودتان می توانید صورتی زیبا و ماندگارترداشته باشید.
بر اساس مقاله منتشر شده در یکی‌ از ژورنالهای معتبر آمریکا در سال ۱۹۹۶ ، از بین ۳۰۰ نفر داوطلب استفاده از طب سوزنی برای جوانسازی پوست، نزدیک به 90 درصد از نتیجه درمان راضی بودند.
 
 
 

 

با روش زیبایی طب چینی ،چند سال صورت ما تغییر می کند و زمان ماندگاری چقدر است؟
 
 
با روش زیبایی صورت با طب سوزنی می توان لیفتینگ صورت انجام داد که حدودا" 10 تا 15 سال درمانجو را جوان تر می کند و سحر و معجزه ای هم در کار نیست.
ماندگاری روش طب سوزنی زیبایی بر خلاف بعضی از روشهای متداول موجود درجامعه پزشکی، بین 1.5 تا 3سال می باشد.عارضه ای در طب چینی زیبایی و طب سوزنی وجود ندارد و داروی خاصی نیز توصیه نمی شود.
 

 


 


نحوه  انجام روش زیبایی صورت با طب چینی :
 
 
معمولا" برای زیبا شدن صورت در درمانهایی که در این گزارش اشاره می شود ،ابتدا بایستی از روش امبدینگ یا کت گوت که به صورت کاشتن مقداری نخ جراحی معمولی قابل جذب به کمک سوزن مخصوصی در نقاط طب سوزنی بدن است استفاده شود ، البته یک یا دو مرتبه  و برای اصلاح بیماریها و مشکلات درونی بدن که همان گیرها و ضعف های مسیر انرژی یا ارگانهای بدن است انجام می شود، نخ مخصوص در روش امبدینگ در نقاط تشخیص داده شده توسط پزشک مربوطه در بدن کاشت می شود و بعد از انجام این کاشت درمانجو بایستی هفته ای یک بار به مدت 5 جلسه که یک دوره محسوب می شود مراجعه نماید.
 در این فاصله ی زمانی همانطور که در مورد روش کت گوت یا امبدینگ توضیح داده شد، نخهای کاشته شده درنقاط مورد نظر از بدن ،اثرات تحریک کننده ای انجام می دهند که بر خلاف طب سوزنی سنتی فرد بعد از اتمام جلسه تا مدتی این اثرات را با خود به دنبال دارد. 
در روش زیبایی صورت با طب چینی که روی فرد درمانجو انجام می شود کارهای تخصصی دیگری به عنوان مکمل درمان در همین دوره  5 جلسه ای نظیرروش گواشا که یک جور ماساژ صورت به همراه یک لایه برداری خفیف چینی است، روش تپینگ و میکرونیدل و تریدینگ هم انجام می شود. همچنین از ماسک جنسینگ قبل یا بعد از انجام این روشها برای رساندن انرژی بیشتر به موضع مورد نظر صورت استفاده می شود.
 

 


روش میکرونیدل طب چینی در زیبایی صورت چیست؟
 روشی در طب چینی می باشد که برای افزایش خون رسانی و تحریک بازسازی پوست درقسمت مورد نظر صورت که این موارد باز هم با تحریک روی مسیرها انجام می شود.

روش تردینگ طب چینی در زیبایی صورت چیست؟
با سوزنهای ظریفی در طولهای متفاوت که از زیر پوست صورت رد می کنند تردینگ انجام می شود که درد قابل تحملی دارد و باید 30 تا 45 دقیقه این سوزنها را در صورت نگه داشت و بعد از خارج شدن سوزن ، درمانجو لیفتینگ صورت،کاهش چروک و بهتر شدن رنگ صورت را احساس می کند و بعد از سه جلسه تغییرات انجام شده با این روش به راحتی قابل لمس است.

 
 
 
این روش نسبت به طب سوزنی سنتی زیبایی 3 تا 5 برابر اثر بخش تر می باشد.
روش تردینگ یا رد کردن سوزن از پوست برای درمان زیبایی یک روش اختصاصی می باشد که توسط دکتر سامان عبدلی در ایران انجام می شود و نیزآموزش این روش تحت نظارت انجمن طب سوزنی و توسط دکتر سامان عبدلی انجام می شود.
 
 

روش تپینگ طب چینی در زیبایی صورت چیست؟
روشی در طب چینی می باشد که از وسیله ای به نام سوزن هفت ستاره برای گذاشتن اثرات سوزن و تحریک عمیق تر لایه های تحتانی پوست و باز سازی پایه ای تر آن انجام می شود ،پوست صورت با این حرکات برای باز سازی موضع مورد نظر اقدام می کند و به طور طبیعی سلولهای پوست را ترمیم.

نحوه اثر روش زیبایی صورت با طب چینی :
چروکهای ریز به راحتی و در مورد چروکهای عمیق تر با یک میزان کمتری جواب دهی دارد.


 


 

 
چین های سطحی :
چین هایی ظریف و کم عمق هستند و عمدتا در اثر کاهش میزان آب و چربی پوست و در نواحی اطراف چشم و دهان ایجاد می شوند.

چین های عمیق :

این چین های دارای عمق بیشتری هستند و علت ایجاد آنها کاهش محتوای کلاژن پوست است. این چروک ها معمولا در نواحی پیشانی، بین دو ابرو و خط خنده دیده می شوند.
 
سیاهی دور چشم :
اگر جنبه ی ژنتیکی آن قوی نباشد به راحتی با روش زیبایی طب چینی قابل حذف شدن است.

 


 


پف زیر چشم
پف زیر چشم نیز به راحتی قابل حذف شدن می باشد. در طب چينی پف و تيرگی اطراف چشم يكی از علائم نارسايی در كانال كليه است كه ممكن است ضعيف شده باشد و با روش امبدینگ این مورد بر طرف می شود.


 
لیفت صورت،  افتادگی پوست و بر طرف کردن غبغب، بر طرف کردن حالتهای کیسه ای کنار گونه ها به راحتی قابل حذف کردن است. در طب چینی كانال طحال ( بجز هضم و جذب غذا ) يكی از وظايفش نگه ‌داشتن اعضا ی  بدن در محل اصلی شان است و زمانی که دچار ضعف می‌شود، طبعا" در محل اصلی‌شان دچار افت می شوند و علائمی مانند غبغب، افتادگی پوست صورت و زير چشم ايجاد می گردد.

طب چينی معتقد است كه استحكام و خاصيت ارتجاعی پوست صورت وابسته به ميزان كافی انرژی IQ و خون در پوست صورت و عضلات زيرپوستی است كه صورت را جوان نگه می دارد. به همين علت با گذشت زمان، اين انرژی به تدريج كاهش يافته و باعث كاهش تغذيه، لطافت و رطوبت پوست می شود. سپس خطوط ريز در صورت ظاهر می گردد و پوست صورت می افتد و حالت كيسه‌ای و پف زير چشم‌ها آشكار می شود. 

 


 


 


 


جای جوشهای صورت هم با این روش بر طرف خواهد شد .

 


 


 


 
 
یکی از  ساده ترین مواردی که با این روش می توان درمان دراز مدتی انجام داد و به راحتی جواب گرفت، بر طرف کردن آکنه و حتی آکنه های شدید است.

مقایسه روش زیبایی صورت در طب چینی :
این روش زیبایی صورت بسیار مقرون به صرفه تر نسبت به سایر روشهای درمانی زیبایی صورت و اثر بخشی آن نیز بسیار قابل لمس و ماندگارتر می باشد.
افرادی که از این روش استفاده کرده اند بسیار راضی بوده ، همین افراد قبلا" از روشهای دیگر درمانی هم استفاده کرده بودند و می گویند که واقعا" روش زیبایی صورت با طب چینی متفاوت، اثر بخش و طبیعی می باشد.
در واقع به جای تزریق انواع ژل و بوتاکس که اولا ناپایدار بوده و ثانیا عوارض گوناگونی را به همراه دارد، در طب سوزنی بدن را وادار به ساختن کلاژن طبیعی می کند و از این طریق موجب جوان سازی پوست می شود.

 


 

 
سوالات بیماران در مورد روش درمان با طب چینی برای زیبایی  صورت :

1 - 
چرا  با روشهای موثری مثل ژل، بوتاکس ، لیزر و حتی جراحی که خیلی سریعتر به زیبایی می رسم باید طب چینی و سوزنی را انتخاب کنم؟
طب چینی برای زیبایی صورت درمانی کارآمد،مقرون به صرفه با ماندگاری زیاد و بدون کوچکترین عارضه جانبی است و همچنین چون در این روش از امبدینگ یا کت گوت برای اصلاح مشکلات درونی استفاده می شود با آثار مثبت درمانی دیگری در سیستم عملکرد بدن و وضیعت رفتاری عجیب خود مواجه می شوید. 
ضمنا با انجام روشهای مکمل در زیبایی صورت با طب چینی که در این گزارش ارئه شده کلیه مشکلات پوست صورت را در طی همان جلسات درمانی بر طرف می کنیم .نکته دیگر اینکه طب سوزنی یک روش کاملا طبیعی است.
البته باز هم تاکید می کنیم که این روش 3 تا 5 برابر اثر بخش تر  نسبت به طب سوزنی سنتی که برای زیبایی صورت هم انجام می شود می باشد.

2 - تعداد جلسات مورد نیاز و فواصل جلسات  برای درمان زیبایی صورت با طب چینی و روشهای مکمل آن چگونه است؟
همانطور که گفته شد این روش زیبایی با روش زیبایی طب سوزنی سنتی متفاوت است و ابتدا باید  از کت گوت یا امبدینگ در حداکثر 1 یا 2 جلسه که بسته به تشخیص پزشک و وضعیت ارگانهای درونی بدن  دارد استفاده شود و بهد از این روش در طول 5 جلسه و هفته ای یکبار بایستی فرد برای درمان مراجعه نماید که از نظر تعداد جلسات بسیار کمتر از طب سوزنی سنتی می باشد.
منبع:سیمرغ

یکشنبه 27 مرداد 1392

نظرات کاربران

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبلیغات

ساعت فیروزه ای CK طرح آنجلا
رخت آویز جادویی واندر هنگر
پد ضد عرق My Dry
ساعت GUCCI طرح حریر
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
محل تبلیغات متنی شما
روزیکس | مرجع وبمسترها
موبایل اسکای مرجع موبایل
ورود به سایت
عضویت سریع
  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار سایت
 • آمار مطالب
 • کل مطالب : 592
  کل نظرات : 20
 • آمار کاربران
 • افراد آنلاين : 1
  تعداد اعضا : 1
 • کاربران آنلاین
 • آمار بازدید
 • بازديد امروز : 32
  بازديد ديروز : 45
  بازديد کننده امروز : 3
  بازديد کننده ديروز : 20
  گوگل امروز : 0
  گوگل ديروز: 5
  بازديد هفته : 497
  بازديد ماه : 1,849
  بازديد سال : 4,464
  بازديد کلي : 112,786
 • اطلاعات شما
 • آي پي : 54.221.17.234
  مرورگر :
  سيستم عامل :

جدید ترین ها

محبوب ترین ها